POČASIE na EVERESTe NAŠI PODPOROVATELIA ZHODNOTENIE - EVEREST 2016
Priestor pre logo GENERÁLNEHO PARTNERA
ÚVOD NÁŠ CIEĽ EXPEDIČNÝ TEAM HISTÓRIA KONTAKT
SPONZORING (2017) VY NÁM - MY VÁM (2017) POĎTE s nami do HIMALÁJÍ FOTO z minulosti
Naši podporovatelia:

Chomolungma – Sagarmatha – Strecha sveta Mount Everest – Tretí pól

Pomenovania patria najvyššiemu vrchu sveta, ktorý dosiahli tisíce ľudí za celú ľudskú históriu. Od prvého pokusu sa zmenila tvár hory a komerčné výstupy pohlcujú momentálne celý Everest. Z tých tisícok odvážlivcov však veľká väčšina využíva pri výstupe prídavný kyslík, služby lokálnych výškových nosičov a dopredu nachystané fixné laná.

My sme sa rozhodli zaradiť medzi horolezcov, ktorí sa chcú postaviť na najvyšší bod, avšak náročnou športovou cestou. Iba vo dvojici a čo možno najčistejším spôsobom.

Neuskutočniteľný sen ? Obaja máme viac ako dvadsaťročné skúsenosti v horách. Vieme, že je všetko uskutočniteľné. Každý výstup je uskutočniteľný, iba sa treba prebudiť, rozhodnúť a nájsť motiváciu. Obaja už presne vieme do čoho ideme. Obaja si uvedomujeme, čo vyžaduje tento projekt. Spoliehame sa hlavne na vlastné skúsenosti a vlastné kvality.

S Vašou podporou sa však tento náš druhý pokus môže stať skutočnosťou. Môžete byť pri tom. Môžete byť pri pokuse o opätovné prelezenie náročnej Boningtonovej cesty HARD WAY.

Táto cesta bola míľnikom a zapísala sa nielen do svetovej, ale aj do slovenskej horolezeckej histórie veľkými písmenami.

Potrebujeme na jej realizáciu silného a seriózneho partnera, preto Vás s úctou a rešpektom oslovujeme a ponúkame možnosť zúčastniť sa na našom projekte, v ktorom bude obrovský priestor na prezentáciu Vašej spoločnosti. Čo je však úžasné a jedinečné - môžete byť s nami pri výnimočnom pokuse.


Čo je to Hard Way ?

Britská alebo Boningtonova cesta nazývaná aj „Hard Way“, patrí k tým ťažším výstupovým trasám, ktoré vedú na Mount Everest. Cesta vedie v juhozápadnej stene a až v roku 1975 ( po šiestich pokusoch) ju preliezla veľká britská expedícia pod vedením Chrisa Boningtona.

Vrchol dosiahli Doug Scott a Dougal Haston.


Naša logistika má vcelku jednoduchú myšlienku. Pred samotným príchodom do BC (základný tábor) chceme minimálne 6-8 týždňov stráviť na jednoduchých aklimatizačných výstupoch na ľahšie šesťtisícové vrcholy (Mera Peak, Island Peak, Lobuche).

Tábor C1 a C2 budú musieť byť totožné s výstupovou trasou do Južného sedla, ale od C2 už budeme postupovať v našej línii s bivakmi v B1 (7800m) a B2 (8300m) až k vrcholu.


Equipment sponsors:

počítadlo.abz.cz

Horolezecko expedičný klub - Záhorie,o.z. Hodonínska 15, 908-51 Holíč, Slovakia, IČO: 360 782 47